1. kolo hry Plamen a Soutěže dorostu v Sedčanech

Mládež 19.října 2018

 

V sobotu 6. října se již kolem sedmé ráno ozývaly z Taveren v Sedlčanech dětské hlasy. Bylo to proto, že se zde sjelo téměř 40 (21 mladších a 18 starších) dětských týmů hasičů, aby se utkaly ve štafetách.

Těsně po půl deváté odstartovala štafeta CTIF. Nejprve odběhali pokusy mladší, poté starší. Ani ranní chladné počasí neodradilo děti od skvělých výkonů. Disciplína proběhla velice rychle, končilo se v 10:30.

Po krátké přestávce, během které se přestavila dráha na štafetu 4 x 60m, začali běhat tuto disciplínu starší. Mladší tedy zakončili 1. část. To už ale všichni svlékali nejen bundy, ale i mikiny, neboť se teploty vyšplhaly na 20 °C.

Poprvé měli rozhodčí pauzu mezi soutěží dětí a dorostu. Tak rychle totiž děti vzhledem ke své disciplinovanosti a rychlosti v běhu odběhali obě štafety.

I dorost byl hotov velice brzy. Po 14. hodině začala štafeta 4 x 100m a po ní následoval dvojboj. Do štafet se zapojilo 5 družstev dorostenců a 3 družstva dorostenek, dvojboj, neboli 100metrový běh, kdy dorostenec/dorostenka proskočí okno a přenese hasicí přístroj, odběhalo celkem 11 dorostenců a 14 dorostenek.

Vlídné počasí, disciplína vedoucích a dětí a spolupráce rady a rozhodčích, to vše se projevilo ve skvěle zvládnuté soutěži a to vše k ní právě přispělo. Poděkování patří tedy všem.

Za OORM Příbram Klára Bambasová

Výsledky – první místa:

Štafeta CTIF – mladší – Dubno A, starší – Počepice

Štafeta 4 x 60m – mladší – Vysoký Chlumec, starší – Kosova Hora

Štafeta 4 x 100m – dorostenky – Petrovice, dorostenci – Sestrouň

Dvojboj:

- mladší dorost – Kostková Klára – Březnice, Habart Jonáš – Počepice

- střední dorost – Vlachová Karolína – Rožmitál pod Třemšínem, Růžička Tomáš – Nečín

- starší dorost – Plavcová Miloslava – Obory, Koňas Matěj - BřezniceFotogalerie