17.9.2016 proběhly společně soutěžě mužů a žen v Dolních Hbitech

Aktuality 23.září 2016

V sobotu 17.9.2016 se, přes velmi nepříznivé, počasí sjelo celkem 32 soutěžních družstev na pohárové soutěže pořádané OSH Příbram do Dolních Hbit. Pořadatelé z místního SDH zde na fotbalovém hřišti připravili kvalitní soutěžní dráhy, stejně jako zázemí s občerstvením pro všechny soutěžící, rozhodčí, diváky a všechny ostatní příznivce požárního sportu.

Soutěžilo se v kategorii ženy o Pohár starosty OSH Příbram 36. ročník, a v kategorii muži nad 35 let o Pohár vedoucího ORR 13. ročník. Soutěžní družstva měla dva pokusy v požárním útoku. Ženám se započítával lepší čas s odečtem bonifikace za „zkušenost“ závodnic a u mužů se oba časy sčítaly. Tak jak to bylo uvedeno v propozicích pro obě soutěže. Místní hasiči se museli vypořádat s problémy se startovacím zařízením, kterému se déšť vůbec nelíbil, ale podařilo se a soutěž proběhla, také díky disciplinovanosti závodníků, hladce ve sportovním duchu.

V závěru soutěže se dostavil i starosta Krajského sdružení hasičů p. Oldřich Lacina, který předal ceny vítězům a vyznamenání p. Miroslavu Pácaltovi a starostovi obce Dolní Hbity, který byl přítomen po celou dobu této akce Ing. Janu Michálkovi za jeho podporu hasičů.

Putovní Pohár starosty OSH Příbram si opět odvezli ženy z Petrovic a putovní Pohár vedoucího ORR tentokrát odvezli muži z Radětic.

Výsledky detailně muži, ženy.

Poděkování patří místnímu sboru dobrovolných hasičů Dolní Hbity za jejich práci, kterou pro zdar této akce odvedli, Obci Dolní Hbity a panu starostovi, místní restauraci  U Rysů, a Středočeskému kraji za jejich podporu této sportovní akce.Fotogalerie