Mistrovství ČR v požárním sportu 2017 Praha

Požární sport 22.září 2017

Skončilo MČR v Praze, náš okres zde reprezentovala hned 2 družstva. Ženy z Petrovic celkově 11.místo a muži z Líchov celkově 6.místo. Výsledkové listiny, fotogaleria a odkazy jsou na konci článku, kterým hasiči z Líchov toto mistrovství zhodnotili.

Všem moc děkuji za vzornou reprezentaci našeho okresu a kraje, blahopřeji k výsledkům, přeju pevné zdraví a těším se na další ročník v požárním sportu.

Děkuji také rozhodčím, kteří nás na této prestižní akci velice dobře zastupovali. Šárka Jankovská, Ilona Housková a Martin Spilka.

Václav Jankovský, starosta OSH Příbram

Líchovští hasiči se 25. – 27. srpna zúčastnili Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které tentokráte hostila Pražská metropole. Kluci na mistrovství reprezentovali středočeský kraj a vedli si výborně, když obsadili šesté místo. Celkové šesté místo je vynikající umístění. Kluci tak za sebou nechali dalších jedenáct družstev, která mají pro hasičský sport většinou vynikající podmínky, mnohem větší finanční podporu a ve svých družstvech mají i několik reprezentantů.

Mistrovství začalo v pátek slavnostním nástupem na výstavišti v Holešovicích, slavnostní zahájení provedla, mimo jiné osobnosti, primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová. V pátek pak probíhaly tréninky na štafety a útoky, proběhly porady vedoucích týmů a trenérů, prezence a ubytování na kolejích ČZU.

V sobotu v 7 hod začínaly vlastní závody během na 100 metrů překážek. Odpoledne pak soutěž pokračovala druhou disciplínou, což byla štafeta 4 x 100 metrů. V neděli proběhla třetí disciplína, což byl požární útok na nástřikové terče. Slavnostní ukončení a vyhlášení výsledků MČR bylo v 15 hod.

V kategorii profesionálních hasičů mělo SDH Líchovy také zastoupení. Profesionální hasiče hlavního města Prahy reprezentoval člen SDH Líchovy Jakub Čermák.