Neděle 21.5.2017 ve Svatém Poli patřila nejmenším hasičům

Mládež 26.května 2017

Okresní soutěž přípravek

Soutěž přípravek se konala teprve druhým rokem. Letos se příprav a organizace ve spolupráci s OORM Příbram zhostili hasiči ze Svatého Pole.

Když OORM Příbram přijela ráno 21. května ke hřišti, kde se soutěž konala, byla velice mile potěšena. Místní připravili všechny dráhy a nanosili i potřebné překážky. Nejen za toto patří Svatému Poli pod vedením Josefa Pecky velký dík.

V klidném a pohodovém tempu se vyvíjela i celá soutěž, ve které se utkalo 11 družstev dětí od 3 do 6 let z 9 sborů z okresu Příbram. Zápolení a nasazení bylo tak velké, že jsme jim ho my dospělí i záviděli.

Během jednoho odpoledne musely děti zvládnout 4 disciplíny: štafeta požárních trojic, štafeta CTIF, štafeta 3 x 50 m a útok se džberovou stříkačkou. Děti běhaly bez odmlouvání, bez šklebení, naopak s radostí a veselostí.

Ve třech disciplínách zvítězilo místní družstvo a v jedné disciplíně bylo na místě druhém, je tedy jasné, že se děti ze Svatého Pole staly celkovými vítězi. Na celkovém druhém místě skončily děti ze Sedlčan II družstvo B a třetí byla malá děvčátka ze Sestrouně.

Poděkování patří i Obci Svaté Pole za zapůjčení dětského hřiště a sportoviště.

 

Odkaz na reportáž www.pribram.cz

http://www.pribram.cz/clanek/ve-svatem-poli-mezi-sebou-zmerili-sily-nejmensi-hasici/7376/

 Fotogalerie