Plán odborné přípravy členů JSDHO na rok 2019

Školení 1.února 2019

Vážený pane starosto, paní starostko,

     Oznamuji Vám, že dne 29. 1. 2019 byl vydán ve sbírce organizačních opatření ředitele územního odboru HZS Příbram plán odborné přípravy jednotek SDH obcí okresu Příbram pro letošní rok.

     Z plánu vyplývá, že organizujeme kurzy velitelů a strojníků k prodloužení odborné způsobilosti a dále specializační kurzy pro nositele dýchací techniky a předurčené jednotky pro dopravní nehody nasazované k vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

     Zdůrazňuji, že nezbytným předpokladem pro přijetí Vašich členů JSDHO do jednotlivých kurzů v konkrétních termínech je přihlášení žadatelů pomocí webové aplikace na https://www.izs-sck.cz/2019/pb/, Vámi nebo Vámi pověřenou osobou.

Přihláška bude aktivní do termínu uvedeného v plánu odborné přípravy JSDHO pro rok 2019, který je  přílohou tohoto dopisu.

 

Dále připomínám, že osoby, které získaly odbornou způsobilost velitele v roce 2014 a splnily podmínky účastí na OP (minimálně 3 x za 5 let), budou podrobeny ověřením znalostí písemným testem. V případě strojníků tak bude provedeno po pěti letech od nabytí odborné způsobilosti.

 

    Děkuji za spolupráci a jsem s pozdravem

 

 

           plk. Ing. František Vacek

 

        ředitel územního odboru Příbram

 

    rada

 pověřen zastupováním

 

Plán odborné přípravy členů JSDHO na rok 2019

 

Odkazy pro vzdělávání členů jednotek:

https://www.hzscr.cz/jednotky-pozarni-ochrany.aspx

https://www.hasici-vzdelavani.cz/

http://metodika.cahd.cz/

 Fotogalerie