Setkání přípravek Středočeského kraje v Kolíně

Mládež 13.září 2016

Krajské sdružení hasičů Středočeského kraje, ve spolupráci s OSH Kolín uspořádalo v neděli 4. září 2016 krajské setkání přípravek Středočeského kraje. Setkání se uskutečnilo na městském atletickém stadionu v Kolíně-Zálabí s modrou oblohou a sluncem nad hlavou.

Setkání se zúčastnilo 16 družstev z celého Středočeského kraje. Z okresu Příbram přijelo  5 sborů. Rožmitál pod Třemšínem, Sedlčany II., Počepice, Nechvalice, Kosova Hora.

Disciplíny, které děti plnily, byly odlišné od těch, které známe z okresní soutěže Plamen, byly uzpůsobeny věkové kategorii 3 až 6 let. Družstvo tvořilo tři až pět členů. Děti se předvedly ve štafetě požárních trojic, štafetě 3x50m, štafetě CTIF a útoku se džberovou stříkačkou.

Klání bylo zahájeno kolem 10.00 hodiny a na 4 stanovištích začaly své dovednosti předvádět nejmladší hasiči. Za účasti jen šestnácti družstev byly dohodnuty dva pokusy na každé disciplíně. První kolo bylo do cca 11.15 hod odběhané. Po prvním kole čekal na dětičky připravený oběd v podobě zapečených těstovin a pro jejich trenéry kuřecí řízek :) Po vydatném obědě dětičky poměřily své síly ve druhém kole disciplín, které byli za necelou hodinku odběhané, hlavně díky připravenosti a ukázněnosti všech přítomných.

Po vyvěšení výsledků obou kol, které byli informací spíše pro trenéry, aby věděli jak si jejich  nejmladší svěřenci vedli, byl proveden závěrečný nástup, kde všechny děti obdržely velkou pochvalu, tašku plnou cen, medaili na krček a potlesk za předvedené výkony.

Poděkování patří pořadatelům za vzornou a ochotnou přípravu, rozhodčím, trenérům, vedoucím a ostatním členům doprovodu, a všem kteří akci podpořili. Velký dík patří také i všem přihlížejícím fanouškům za příjemnou atmosféru.

Konečné výsledky tentokrát nebyly to nejdůležitější, zvítězila radost z pohybu a povedených výkonů dětiček.

Byla to krásně prožitá neděle.

 

Za SDH Počepice

Marie Štemberková

 Fotogalerie