ZPV ve Starém Rožmitále

Mládež 8.dubna 2019

Mladým hasičům tentokráte počasí přálo...
V blízkosti Sobenského rybníka se v sobotu 30. března začal objevovat větší počet lidí, a to nejen kvůli
jeho výlovu, ale především kvůli hasičské soutěží dětí ve věku od 6 do 18 let. SDH Starý Rožmitál zde
ve spolupráci s OORM při OSH Příbram pořádal štafetu dvojic a závod požárnické všestrannosti.
Celkem se zde během 6 hodin vystřídalo několik stovek hasičské mládeže z celého okresu Příbram (18
družstev mladších, 23 družstev starších, 4 družstva dorostenců, 4 družstva dorostenek, 8 dorostenek
jednotlivkyň a 9 dorostenců jednotlivců).
Děti do 15 let se utkaly ve dvou disciplínách: štafeta požárních dvojic a ZPV, dorost běžel pouze ZPV.
V krásném prostředí a za slunného dne zvítězili ve štafetě dvojic mladí hasiči: v kategorii mladších
SDH Skalice, ve starších SDH Svaté Pole, obě zmíněná družstva si svá vítězství odnesla i z disciplíny
ZPV.
V náročném terénu bojovali o svá umístění také dorostenci a dorostenky. Každá chyba totiž
znamenala propad závodníka. Chyb se tedy ve výsledkové listině v této kategorii mnoho neobjevilo.
Mezi dorostenkami jednotlivkyněmi zabodovaly: kategorie mladší – Karolína Drábková (SDH Kosova
Hora), ve střední Aneta Štíchová (SDH Nečín) a ve starší Miloslava Plavcová (SDH Obory). I chyby
v kategorii chlapců byly „smrtelné“: v kategorii mladších zvítězil Jonáš Habart (SDH Počepice), ve
střední kategorii byl jednoznačně nejlepším Tomáš Růžička (SDH Nečín) – byl nejúspěšnějším běžcem
celých závodů a v kategorii starší stanul na nejvyšším postu Matěj Koňas (SDH Březnice).
Nelítostný boj o vteřiny byl ale nakonec sveden v kategorii dorosteneckých družstev, kde po sečtení
výsledků 1. místa obsadila družstva SDH Bohostice mezi chlapci a SDH Petrovice mezi dívkami.
K pohodě a rychlému průběhu přispělo dělení družstev do bloků, ale také nádherné počasí a klidné