Okresní dodatky k soutěži přípravek 2021/2022

ZPV 24.4.2022 Nechvalice výsledky 

Celkové výsledky 5.9.2021 Podlesí

OSP útok se džberovkou

OSP 3 x 50

OSP štafeta dvojic

OSP CTIF

 

rok 2020

20.9.2020 proběhne Krajské setkání přípravek středočeského kraje v Bojanovicích okr. Praha - západ

Propozice soutěže ke stažení zde.

Upravené směrnice Plamínek 2020

   ročník narození 2014 - 2017

 

2019/2020

     Přípravka ročníky narození dětí  2014, 2015 a 2016.

V ročníku 2018/2019 bude činnost přípravek při OSH Příbram organizována ve družstvech o 3-5 dětech. Dítěti v roce konání soutěže nesmí být 7 let. Přípravky budou soutěžit podle Směrnice Plamínek. Soutěž pro družstva přípravek OSH uspodářá po dohodě s vedoucími těchto družstev.

  Okresní dodatky přípravky 2019/2020
 

 

 

Závod požárnické všestrannosti přípravek 2019 14.dubna v Nechvalicích - výsledky

 

 

 

 

 

 

Pozvánka na ZPV 1. část

Pozvánka na ZPV 2. část    Přílohy č.1 - 4 word, PDF

Příloha č.1

Příloha č.2

Příloha č.3

Příloha č.4

                                                             

Přílohy dle směrnice Plamen 2016

 

 

Okresní setkání přípravek proběhlo v neděli 27.5.2017 ve Svatém Poli.

 

4.9.2016 proběhlo setkání přípravek Středočeského kraje v Kolíně:

Krajské sdružení hasičů Středočeského kraje, ve spolupráci s OSH Kolín uspořádalo v neděli 4. září 2016 krajské setkání přípravek Středočeského kraje. Setkání se uskutečnilo na městském atletickém stadionu v Kolíně-Zálabí s modrou oblohou a sluncem nad hlavou.

Setkání se zúčastnilo 16 družstev z celého Středočeského kraje. Z okresu Příbram přijelo  5 sborů. Rožmitál pod Třemšínem, Sedlčany II., Počepice, Nechvalice, Kosova Hora..........

 

OSH Příbram proto uspořádalo samostatnou soutěž přípravek: 

V neděli 12.6.2016 se hřiště v Počepicích stalo dějištěm klání přípravek hasičského potěru. Z

okresu Příbram se sjelo 12 tří až pětičlenných družstev dětí ve věku 3 – 6 let, pro které vyhlásila

Odborná rada mládeže okresu Příbram letos poprvé samostatnou soutěž přípravek. Disciplíny, které

děti plnily, byly odlišné od těch, které známe z okresních soutěží a tak byli na zdatnost dětí zvědaví

nejen rodiče, ale i rozhodčí a vedoucí. Děti svůj um předváděly ve štafetě požárních trojic, štafetě

3x50m, štafetě CTIF a útoku se džberovou stříkačkou.......

2015

V ročníku 2015/2016 pracovala při OSH Příbram 2 družstva přípravek. Vzhledem k malému počtu neměla vlastní soutěž a přípravky měly možnost startovat ve hře Plamen.

 

Přípravka SDH Rožmitál pod Třemšínem na soutěži v Českém Brodě okres Kolín 2015. Článek ke stažení zde.

Mladí hasiči – přípravka

Naši nejmenší členové začali nový soutěžní ročník opravdu velkolepě. Přijali jsme pozvání na sportovní den hasičských přípravek v Českém Brodě, který se konal 27. 9. 2015. V sobotu jsme měli také soutěž v Tochovicích, kde přípravka vyhrála dvě bábovky a hned po soutěži jsme vyrazili do Ratboře u Kolína, kde jsme měli předem domluvené ubytování. Jelo 15 malých dětí a 10 dospělých. Ubytováni jsme byli v rodinném domě u velice milé paní Novotné. Dorazili jsme zde až ve 21:00 hod. a tak většina mrňousků už spala a jen se přenesli do svých pelíšků. Po celkem klidné noci byl neplánovaný budíček Filípkem, který měl potřebu v 5:30 hodin zazpívat babičce písničku a tak vzbudil pár dospělých. Zbytek dětí se postupně budilo od 7:00 hodin. Na snídani jsme si dali 2 výborné  bábovky, které jsme den předtím vyhráli. Po zhlédnutí pár pohádek a společné snídani jsme se začali pomalu balit. Kolem 9:30 hodin jsme přijeli do Českého Brodu na náměstí, koukli, kde máme objednaný oběd a šli si na chvíli ještě hrát na hřiště. V 11:00 hodin už jsme seděli ve výborné restauraci KUP, kde jsme měli kuřecí řízek s bramborovou kaší. Moc jsme si všichni pochutnali a děti od velice příjemného personálu restaurace dostali lízátka. Pak už jsme se konečně přesunuli na stadion, kde mělo všechno vypuknout. Byli jsme tam docela s předstihem, ale vůbec nám to nevadilo, protože jsme si v klídku postavili altán a ještě chvilku potrénovali. Už tam na nás čekal i poslední člen jednoho ze dvou družstev přípravky Matyášek, kterého přivezli rodiče. Měl v sobotu rodinnou oslavu a tak s námi nemohl odcestovat.

Ve 13:45 hodin vše vypuklo. Proběhl nástup družstev, rozlosování pořadí a jako překvapení na začátek své dovednosti nejprve předvedli vedoucí kolektivů, kteří si náhodně vylosovali tým i pozici. Pak přišli na řadu děti. Naše první družstvo (strojník-Patricie Rundová, koš-Petra Vondrušková, céčko na stroj-Karolína Šourková, céčka-Matyáš Štěrba, rozdělovač-Adam Janeček, levý proud-Aleš Plavec a pravý proud-Kateřina Janečková) v prvním pokusu moc neuspělo, protože se Kačence nedařilo sestříknout, nakonec to zvládla, ale slzičky nechyběly ,,Já chci tu velkou proudnici!'' Druhý pokus byl o něco lepší, ale stačilo to pouze na celkové 10.místo. Druhé družstvo (strojník-Kateřina Kotlaříková, koš-Jiří Morávek, céčko na stroj-Eliška Petráková, céčko-Jakub Vondruška, rozdělovač-Tereza Kotlaříková, levý proud-Filip Syslo a pravý proud-Kristýna Syslová) to zvládlo o trochu lépe a umístilo se na celkovém 9.místě. Na 11.místě se umístilo družstvo ,,mix'', které bylo vytvořeno přímo na místě z náhradníků všech kolektivů. Za náš kolektiv si v ,,mixu'' zaběhl Adam Morávek jako levý proudař a Michal Syslo jako pravý proudař. Po odběhnutí obou pokusů si šli děti ještě vysoutěžit nějaké dobroty na Dětský den, pořádaný ,,Kutilkou'' na stejném stadionu. Přestože nám chybělo trochu štěstíčka, dostali všichni svou medaili a to rozjasnilo obličeje a zahnalo chmury z tvářiček dětí. Po konečném nástupu jsme si dali společně párky a pomalu vyrazili k domovu.
Za pozvání moc děkujeme jak pořadatelům a organizátorům, tak hlavně našemu starostovi OSH Bc. Václavovi Jankovskému, bez kterého by jsme vůbec nevěděli, že taková akce existuje. Pořadatelé i rozhodčí se k nám chovali opravdu skvěle a my jsme si to pořádně užili.

 

Za kolektiv mladých hasičů v Rožmitále p. Tř.
Libuše Poláková ml.